Ana SayfaHakkımızdaBizden HaberlerİletişimKatalog
tr | en
 
Akıllı Ev Otomasyonu
Kablosuz Vinç Kumandaları
Uzaktan Kumandalı Sistemler
Bina Otomasyonu
Sokak Aydınlatma Sistemleri

   ÜRÜNLER   GENEL BİLGİLER   TEKNİK BİLGİLER   DESTEK

TEKNİK BİLGİLER

NOT :
Sistem gerilim bağlantı montajı yapılırken öncelikle bağlantılarınızın tam olarak bağlı olup olmadığını kontrol ediniz.
Ortak ucutan gerilim olarak ne uygularsak çıkışından uyguladığımız gerilimi ölcerek görebiliriz.
Bu kontaklara gerilim uygulamadan buton olarakta kullanabilirsiniz.

GENEL:
ART- 9 Cihazımız Rf kontrollü olup uzaktan büro.showroom vb. alanlardaki aydınlatmaların kontrollerinin uzaktan yapılmasının sağlandığı alanlarda kullanılan bir cihazdır.

Cihazlarımız 433Mhz Frekansında çalışmaktadır.Cihazın Kapalı Alanda çalışma mesafesi 30m açık alanda çalışma mesafesi 50m dir. kullanılan anten cinsine göre 50  yada 100m arasında değişken olabilir.

1.Cihazımız 220v gerilim uygulanarak çalışır.
2.Cihaz Röle çıkışları çift konumludur .Ortak uca gerilim uygulanmak suretiyle röle çıkışlarından ne uyguladıysak çıkış kontaklarında uyguladığımız gerilim görülür (normalde açık yada kapalı kontak olarak ) çıkış kullanılabilir.
3.Cihazımızın linkli olarak rejisör ünitesi ile çalışabildiği gibi tek bir aktif anten bağlantısıyada tek kumandayla 999 noktayı kontrol etmek mümkündür.
4.Cihaz üzerisinde bulunan (power )ledi cihazımızın çalıştığını gösterir.
5.Prg. Butonu Cihaz ile kumandamızı kendi aralarında haberleşmeleri için tanıtma işleminde kullanılır.Ayrıca bu butonu manuel olarakta tüm röleleri aç ,yada kapa yaptırabilirsiniz.
6.Sinyal ledi vericimizin yolladığı sinyalin alındığını gösteren bu led aynı zamanda tanıtma işleminde yanıp sönerek tanıtma işleminin yapıldığını gösterir.
Cihaz Hafızasını silme :
1.Verici ünitesini tanıtmamız için öncelikle cihazın enerji kablolarının bağlı olmasına dikkat ediniz.
2.Verciyi tanıtmadan önce cihaz hafızası silme işlemi yapınız. İlk olarak cihaz enerjisi kesilmeli ve daha sonra prg. Butonuna basılı tutulmalıdır, Bu konum devam ederken buton bırakılmadan cihazın enerjisi verilir ve bu konumda buton 5sn. basılı tutulur

Cihaz Tanıtılması :
1.Alıcı ünitesi çalışır konumda iken alıcının tanıtma butonuna basılı tutunuz. Tanıtma yapmak istediğiniz tuş numarasını akıllı kumandadan tuşlayınız. Ardından + tuşuna basınız sinyal ledi yanıp söner buda bize vericiyi alıcıya tanıtmış olduğumuzu gösteri
2.Tanıtma işlemi yaptıktan sonra tanıtılmış numaraları akıllı kumandadan tuşlayınız . Ardından açmak için + kapatmak için - tuşuna basılı tutunuz.

UYARILAR:
-Cihazı Sulu ,nemli alanlardan uzak tutulması.
-Cihaz kullanım esnasında herhangi bir darbeye maruz kalmamalıdır.
-Cihazımız 220v olup bu gerilimler dışında özel bir üretim yapılmadığı sürece üzerinde değişikler yapmayınız
-Önerilen enerji dışında enerji verilmemesi.
-Cihaz arızalarında müdahale edilmeksizin teknik servisimize gönderilmelidir.
-Aksi hallerde cihaz sökülür yada başka bir şekilde tahribata uğrarsa cihaz garanti kapsamı dışında kalacağından oluşabilecek tüm hata ve arızalardan kullanıcı sorumlu olur.
-Alıcı ünitesine gerilim uygulamadan önce cihaz bağlantılarının şemaya uygun olarak yapılmasına dikkat ediniz.Aksi halde bu nedenden dolayı doğabilecek hasar ve arızalardan kullanıcı sorumlu tutulur ve teknik serviste bu cihaz garanti kapsamı dışında bir


ÜRÜN ÖLÇÜLERİ

Art-9
Genişlik : 15,8cm           
Derinlik : 5,9cm
Uzunluk : 12cm
 
Art-3
Genişlik : 6,9cm
Derinlik : 5,9cm
Uzunluk : 12cm